7 błędów złego wizażysty

7 błędów złego wizażysty

Jest kilka rzeczy, na które każdy wizażysta bądź charakteryzator powinien zwracać szczególną uwagę podczas wykonywania swojej pracy. W większości są to rzeczy banalne i oczywiste, dlatego tym bardziej zadziwia fakt, że wciąż można je spotkać w praktyce…

1. Nieprzyjemny oddech

Higiena pędzli i miejsca pracy to podstawa, ale jeszcze ważniejsze jest dbanie o własną higienę. Nie ma nic gorszego, niż wizyta u wizażystki, która zapomniała umyć zęby. Dyskomfort klientki, spowodowany przykrym oddechem, jest dużym błędem, dlatego na wszelki wypadek zawsze pamiętaj o paczce gum do żucia w torebce

2. Bycie popielniczką

Nie oceniam. Nałogiem niektórych są papierosy, moim z kolei czekolada 😉 Jeśli musisz palić, w porządku – Twoja sprawa. Pamiętaj jednak, by przed przystąpieniem do pracy KONIECZNIE umyć ręce (w warunkach polowych możecie wspomóc się żelem antybakteryjnym, który bardzo dobrze zabija wszelkie zapachy). Niestety, samo użycie mydła czy żelu nie pomoże zniwelować zapachu odzieży, która może być już przesiąknięta wonią fajek. Z tego względu dobrze jest rozważyć zupełną wstrzemięźliwość w trakcie pracy.

7 bledow wizazysty

3. Modelka nie jest Twoją podpórką

Wykonując czy to makijaż, czy charakteryzację, musisz uważnie śledzić, w jaki sposób rozkładasz ciężar swojego ciała. Wiele czynności skłania do położenia ręki na głowie modelki lub do oparcia dłoni na jej czole, naciągając brew. ZAWSZE pamiętaj, aby unikać przerzucania ciężaru ciała na rękę, która opiera się na modelce. To totalny dyskomfort dla osoby malowanej.

4. Gnieciuch

Ubieraj się, jak Ci się podoba. Nie zmieniaj stylu, jeśli dobrze czujesz się w tym, co nosisz. Zadbaj jednak o to, aby wyglądać schludnie. Ubrania powinny być świeże, nieprzepocone i niewygniecione (moja mama mówi „jak z gardła” 😉 ).

5. Paznokcie!

Nieważne czy jesteś charakteryzatorem, czy charakteryzatorką, paznokcie powinny być zadbane! Nie muszą być nawet pomalowane (to kieruję szczególnie do kobiet), ale brud za paznokciami, podobnie jak obdrapany lakier, są niedopuszczalne.

czyste paznokcie - charakteryzator

6. Higiena pędzli oraz kosmetyków

Osoba, która zajmuje się makijażem/charakteryzacją, musi wykazywać się nienaganną wiedzą na temat higieny pędzli. Warto pamiętać, że nie należy używać tych samych narzędzi do makijażu różnych osób (bez wcześniejszej dezynfekcji). Podobnie wygląda sprawa z kosmetykami. Nie powinno się używać aplikatora, będącego częścią błyszczyka, czy też nakładać szminki bezpośrednio z opakowania, obsługując różne klientki. Osoby malowane wcale nie muszą zdawać sobie sprawy z bakterii czy chorób, które przenoszą, a kwestią wizażysty jest zachowanie higieny. Choroby, przeniesione przez nas na kolejną klientkę, nie będą przecież naszą najlepszą wizytówką.

7. nieZdrowa konkurencja

Jestem ogromnie przeciwna działaniom na niekorzyść innych. Są artyści, którzy bardzo nie lubią dzielić się pracą w obawie przed tym, by ktoś nie podebrał im klienta (to samo tyczy się dzielenia wiedzą). Pomimo świadomości, że nie będą w stanie wyrobić się ze wszystkim sami, nie chcą prosić o pomoc osób z branży. Uważam jednak, że bardzo praktyczne jest mieć co najmniej kilka zaufanych znajomych po fachu, którym można odstąpić fuchę, kiedy samemu nie ma się na nią dość czasu. Tym samym można liczyć w przyszłości na rewanż 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.