Pewność siebie jest sexy – jak sprawić, by inni mnie zauważyli?

Pewność siebie jest sexy – jak sprawić, by inni mnie zauważyli?

 

Czy trudno zostać charakteryzatorem? Chyba nie… Na pewno trudniej jest zostać charakteryzatorem znanym i cenionym. Niektórym przychodzi to z łatwością, inni muszą się nieźle napocić. Być może zadajesz sobie czasem pytanie: co zrobić, by wybrali mnie, a nie konkurencję? Jak sprawić, by mnie zauważyli? Jak wybić się z gąszczu mi podobnych?

Jeśli szukasz jednego sprawdzonego sposobu, to niestety tu go nie znajdziesz. Co więcej, obawiam się że on nie istnieje. Mogę Ci jednak zdradzić, czego na pewno nie powinnaś robić, jeśli chcesz się wyróżnić oraz podpowiem, co możesz zrobić, by wybić się ponad innych. Liczę, że będzie to wiedza dla Ciebie użyteczna 🙂

pewność siebie joel harlow
source: http://www.digitaltrends.com/movies/interview-star-trek-beyond-makeup-designer-joel-harlow/#ixzz4PMDkFHqc

Nie rób!

Kopiowanie – zasada jest banalnie prosta – czerp z innych, lecz nie kopiuj. Niech Cię inspirują, uczą  tego, co mają najlepsze, ale nie staraj się być nimi. To nie ma sensu… niepotrzebny jest  duplikat kogoś, kto już istnieje.

Wyjdź z cienia – już kiedyś o tym pisałam. Będąc szarą myszką, nie licz, że zrobisz karierę. Pokaż, że świat należy do Ciebie, że jesteś odważna, pewna siebie i swojego zdania, chociaż czasem różni się ono od zdania innych. Jeśli trzeba, to idź pod prąd. I nie daj się stłamsić innym.

Strategia charakteryzatora – jak wybić się ponad innych?

Konkurencja – konkurencja jest super! Ale tylko ta zdrowa. Taka, która napędza Cię do działania, ale nie krzywdzi przy tym innych. Nie rzucaj innym kłód pod nogi. Nie krytykuj ich pracy, tylko naucz się akceptować to, że ktoś robi coś w inny sposób niż Ty. Nie staraj się osiągać sukcesu „po trupach do celu”.

Krytyka  – jeśli spotkasz się z krytyką innych, nie obrażaj się, nie płacz, a już na pewno nie poddawaj. Cycki do góry! Jeśli jest to konstruktywna krytyka, warto za nią podziękować i wyciągać wnioski. Jeżeli jednak jest to wypowiedź osoby, której brakuje argumentów, która potrafi tylko wykrzykiwać swoje racje, ignoruj ją i bądź ponad to 🙂 Szkoda dodatkowych siwych włosów na głowie na zamartwianie się opiniami wszystkich.

 

Jak wybić się ponad innych?

Jeszcze będąc w szkole, daj się zauważyć. Twoi wykładowcy z charakteryzacji mają całe grono znajomych z branży. Wielokrotnie otrzymują zapytania o wykonanie jakiegoś zlecenia. Jeśli nie będą mieć na nie czasu, mogą polecić któregoś z najlepszych uczniów na roku. Dlaczego nie miałabyś to być Ty?

Na FB jest cała masa grup dla profesjonalistów, na których można się ogłaszać. Warto również aktywnie udzielać się w takich miejscach, zabierać głos w rozmowie – zostać zauważonym.

Kilka przykładów:

Charakteryzatorzy

Zlecenia, praca, sesje Makijaż/Wizaż/Stylizacja

Wizażystki, makijażystki, charakteryzatorki, kosmetyki do makijażu

Modelki i Fotografowie

 

Zadbaj o to, by łatwo można było Cię znaleźć w internecie. Stwórz swoje portfolio (kilka rad, jak się za to zabrać, znajdziesz TUTAJ) oraz konta na portalach dla wizażystów, modelek oraz fotografów. Najlepiej będzie, jeśli w adresie domeny Twojej strony, umieścisz swoje nazwisko.

Maxmodels

Fotomody

 

Wypromuj nazwisko

Spraw, by Cię kojarzyli. Zadbaj o to, aby zawsze w publikacjach sesji zdjęciowych widniało Twoje nazwisko. Jeśli pracujesz przy spektaklu lub filmie, nie pozwól, by pominięto Cię w opisie osób, które tworzyły projekt. Również tych, które trafiają do sieci.

Pamiętaj, wszystko to wpływa również na pozycjonowanie Twojego nazwiska w sieci.

 

Rób więcej niż pozostali

Ukończenie szkoły charakteryzatorskiej to dopiero półmetek. Teraz musisz wykazać się samozaparciem i zmobilizować do samorozwoju. Ćwicz w domowym zaciszu na sobie, trenuj na koleżankach i kolegach.

Wyszukuj dodatkowe kursy, dzięki którym możesz zgłębiać swoją wiedzę, ucząc się od najlepszych. Inwestuj w swoją karierę tak, by zwróciło Ci się to w przyszłości z nawiązką. Wyrób w sobie nawyk planowania. Zaplanuj miesięczny budżet. Odłóż 10-15% zysku ze zleceń na przyszłe szkolenia.

Przykładowe kursy:

Kryolan

Zawsze jest coś, z czego można się jeszcze podszkolić. Jeśli uznajesz się za profesjonalistę z górnej półki, zawsze możesz potrenować więcej fryzur, poćwiczyć upięcia epokowe, poszerzyć swoje branżowe słownictwo w języku angielskim z tematyki wizażu i charakteryzacji. Zawsze dobrze też dowiedzieć się czegoś o skórze, mieć świadomość, co może być szkodliwe lub niebezpieczne dla modelki. Marki profesjonalnych kosmetyków oferują swoje szkolenia – zapisz się na jedno z nich.

 

Znajdź swoją specjalność

Ponoć, gdy „coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Nie bądź do wszystkiego.  Dobrze jest znaleźć swojego „konika”, rzecz, w której czujesz się najlepiej. Spraw, by na hasło bodypainting lub efekty specjalne, wszyscy od razu myśleli o Tobie. Nie znaczy to oczywiście, że masz zamykać się na inne specjalności, jednak dobrze jest skupić się na jednej rzeczy.

Zapewne trudno będzie Ci wprowadzić wszystkie rady naraz, ale wierzę że małymi krokami może się udać. Daj znać, relacjonuj na bieżąco, jak idzie 😉 Jeśli czujesz, że masz problem z czymś jeszcze, a nie opowiedziałam o tym, napisz do mnie hania@e-charakteryzator.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.